Me rastin e Festës së Fitër Bajramit, edhe Ambasada Zvicerane në Kosovë ka uruar besimtarët myslimanë.

Përmes një postimi të shkurtër në faqen e tyre në Facebook, kanë shprehur urimin për këtë festë.

“Urime Fitër Bajramin të gjithë atyre që e festojnë, në Kosovë dhe në gjithë botën”, thuhet në urimin e tyre.  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!