Manchester Unitedi është klubi i fundit i interesuar për yllin e Barcelonës, Philippe Coutinho.

Coutinho është i huazuar te Bayern Munichu në një marrëveshje dy-vjecare të huazimit e cila përfundon këtë verë.

Megjithatë, drejtuesit e klubit gjerman kanë ende rezerva nëse do të paguajnë shifrën e kërkuar nga Barcelona prej 120 milionë eurosh.

Ju pëlqen!

Kjo situatë ka bërë që shumë klube tjera evropiane, në veçanti ato angleze të shikojnë mundësinë e transferimit të yllit anglez.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Unitedi ka bërë një hetim mbi disponueshmërinë e Coutinhos.

Ylli brazilian është shfaqur në radarin e Djajve të Kuq, pasi ekipi i Ole Gunnar Solskjaer dëshiron të shtoj një tjetër mesfushor tjetër krijues në radhët e tij.

Unitedi mund të përballet me një konkurrencë të fortë nga Chelsea për Coutinhon, ndërsa interesim ka shprehur edhe Paris Saint-Germain.

Lexo po ashtu:  KOMBËTARJA E SHQIPTARËVE/ Sot Shqipëri-Moldavi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!