Manchester United po përgatitet të bëjë një ofertë për mesfushorin e Real Madrid, Federico Valverde.

Valverde ka fituar një vend në ekipin e parë dhe vlerësohet shumë nga Zinedine Zidane.

Sipas The Sun, Unitedi po e mban nën vëzhgim dhe mund të kërkojë që ta përfshijë në një këmbim të mundshëm me Pogba, nëse ky i fundit do të këmbëngulë për t’u transferuar në Madrid.

Ju pëlqen!

Valverde ka një klauzolë 700 milionë euro në kontratën e tij, që tregon edhe sa shumë e vlerëson Reali lojtarin.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.