“Unë nuk muj me shku në shtëpi me pagë 2,995€ duke e ditur sa të varfër e kemi popullin tonë”.

Keshtu ju është drejtuar kabinetit qeveritar kryeministri Albin Kurti pasi e shfuqezoi vendimin per rritjen e pagave që e kishte bëre qeveria Haradinaj. Gjithashtu kryeministri i vendit, Albin Kurti ka deklaruar se nuk ka fuqi që e shantazhojnë atë.

Kurti tha se ai nuk erdhi në pushtet me pazare politike, por me vota të popullit, kësisoj as kush nuk mundet ta shantazhojë.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

“Nuk ka fuqi që më shantazhin mua, sepse unë nuk kam ardh në pushet me pazare politike, por me vota të popullit”, deklaroi Kurti,

Ndryshe Qeveria Kurti po përballet me opozitën sa i përket çështje së taksës. Kurti është pro idesë që taksa të zëvendësohet me reciprocitet dhe vazhdon të qëndrojë prapa këtij qëndrimi.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!