Karim Benzema është kthyer në sulm kundër zgjedhjeve që e parakalojnë në preferencat e teknikut të Francës Didier Deschamps dhe këtë herë në qendër të fyerjeve të tij është Olivier Giroud. Sulmuesi i Real Madrid nuk ka qenë i lehtë me fjalët e përdorura kundër shokut të tij të kombëtares, gjatë një videochat në Instagram me mikun e tij e influencerin Mohamed Henni: “Kush është më i mirë mes të dyve? E lehtë të përgjigjesh: nuk mund të ngatërrosh Formula 1 me kart – ka thënë lojtari i Real Madrid duke përdorur krahasimin e motorëve – E jam edhe i sjellshëm, të mosh shkojmë më tej… E di që jam unë Formula 1”. Një batutë, ndoshta, sigurisht një deklaratë që do të krijojë shumë debate.

Francezi ka ngritur shënjestrën më pas, duke theksuar vlerën e punës së pisët të bërë në kombëtare nga lojtari i Chelsea, në shoqërinë e Mbappé e Griezmann: “Giroud funksionon sepse është aty. Nuk është spektakolar, nuk ekzalton tifozët por punon, bën të tijën. Atë që bën ai nuk do ta shihni në një Griezmann apo Mbappé”.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.