“Kur të pasurit e bëjnë luftën, janë të varfërit ata që vdesin.”

“Unë jam i vetmuar, në mesin e këtyre zërave të lumtur dhe të arsyeshëm. Të gjitha këto krijesa e shpenzojnë kohën e tyre duke shpjeguar dhe duke e kuptuar me lumturi se ata pajtohen me njëri – tjetrin. Për Zotin, pse është e rëndësishme ti mendojnë gjërat e njejta të gjithë?”

“Jeta fillon në anën tjetër të dëshpërimit.”

Ju pëlqen!

“Unë dua të ik, të shkoj diku ku mund të jem vërtetë në vendin tim, diku ku do të përshtatesha… por vendi im është askund; unë jam i padëshiruar.”

– Jean Paul Sartre  /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!