Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një intervistë për gazetën zvicerane ‘Blick’, ku ka folur për qeverisjen e tij dhe kabinetin e ministrave.

Gjatë kësaj intervistës Kurti ka deklaruar se e Zvicra ka një rol të rëndësishëm dhe është një model për Kosovën dhe shprehet se do punojnë që të arrij shumë gjëra për vendin e tij.

Derisa ka treguar edhe qëllimet e qeverisjes së tij duke thënë se ai dhe ekipi i tij nuk kanë ditë pushimi.

Ju pëlqen!

“Ne sapo kemi filluar detyrën tonë si qeveria e re e Kosovës. Qëllimet tona janë shumë ambicioze. Unë dhe ekipi im nuk kemi ditë pushimesh derisa gjërat të shkojnë siç duhet”, ka thënë Kurti.

Lexo po ashtu:  Studimi interesant/ Intoleranca fetare shkaku kryesor i diskriminimit – Etnia dhe kombësia më pak rëndësi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!