Tifozët e Borussia Dortmund kanë bërë një gjest të madh në situatën e jashtëzakonshme kur po luftohet kundër koronavirusit.

Ultrasit e skuadrës ‘verdhezi’ janë organizuar për të ndihmuar familjet e rrezikuara të qytetit të tyre, në këtë luftë me Covid-19.

Grupi i tribunës jugore të Dortmund po shpreson të ndihmojë më të rrezikuarit nga Covid-19, transmeton lajmi.

Ju pëlqen!

Ata janë të gatshëm që të kryejn shërbime të ndryshme si për të shkuar në market, apo shërbime të tjera për qytetarët e tyre.

Gjithë kjo do të bëhet që qytetarët të dalin sa më pak nga shtëpitë dhe të jenë më pak të rrezikuar.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.