Ukrainë: Ka rrëzuar dy avionë rusë

Forcat ajrore ukrainase thonë se kanë rrëzuar dy avionë luftarakë rusë, pasi kanë luftuar me avionët luftarakë ukrainas MIG-29.

Kjo u raportua nga Reuters të mërkurën pasdite.

Ju pëlqen!

Sipas faqes së lajmeve, në përleshje u rrëzua edhe një avion ukrainas.

Përditësohet së shpejti

Lexo po ashtu:  Emrat e serbëve që dyshohet se kanë kryer krime ndaj shqiptarëve në Kosovë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!