Tabloja e skuadrave të kualifikuara në Champions League e ardhshme është ende e paplotësuar, por me siguri nuk do të jetë Trabzonspor, që në Super Ligën Turke aktualisht ndan kreun e renditjes me Istanbul Basaksehir dhe që në 12 qershor duhtë të kthehet në fushë për javën e 27-të, pasi ka kaluar faza akute e pandemisë së koronavirusit.

Adjudicatory Chamber i UEFA-s, në fakt, e ka përjashtuar Trabzonsporin nga një kompeticion UEFA në sezonet vijuese (Champions apo Europa League, edicionet 2020-21 o 2021-22). Pra, Trabzon do të kryejë këtë dënim që sezonin e ardhshëm, duke parë se kualifikimi në Kupat e Europës është thuajse i siguruar.

Lexo po ashtu:  Përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Suedisë sot kanë këto plane
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!