Nuk e le media gazetarin apo gazetaren të raportojë si duhet me profesionalizëm!

Imagjino, edhe kur inaugurohet Parku Zoologjik në Tiranë, media raporton se çfarë tha kryeministri!

O Zot, ku kemi rrëshqitur!

Ju pëlqen!

Po thuaj o gazetar a gazetare çfarë kafshësh ka? A ka kafshë të egra a të buta? A ka tigra, luanë, elefantë, pula, pata, ujq, gomerë … çfarë ka brenda?

Se mos ka edhe shpezë shtëpiake a dhi, dele, e lama, se ajo nuk është ferma e kafshëve të Orwellit, por nuk është as vathë a qymez kooperative!

Sa kanë kushtuar?

Ku i kanë gjetur?

Sa vende pune hapen?

Sa lekë është bileta?

Sa na kushton mbajtja?

Me çfarë do t’i ushqejnë?

Sa respektohen të drejtat e kafshëve?

A përfaqësohet e gjithë bota e faunës shqiptare? Po ballkanike?

Këto na thuaj a derëbardhë, lërini propagandat t’i bëjë tjetër kush!

Raportoni për publikun!/Artan Fuga/

Lexo po ashtu:  Çmendet konkurrenti, thyen mikrofonin dhe kamerat në Top Channel, refuzon eliminimin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!