Klasikja midis Barcelonës dhe Real Madridit ishte planifikuar të luhej në 26 tetor, por është anuluar për shkak të protestave në Katalonjë.

Drejtuesit e federatës kanë vendosur të shtyjnë datën kur do të luhet kjo ndeshje, por nuk e kanë përcaktuar ende.

Sipas mediave spanjolle, Real Madridi dhe Barcelona kanë sugjeruar një datë kur të luhet kjo klasike. Të dy kubet kanë rënë dakord që ndeshja të luhet në 18 dhjetor, teksa besojnë se deri në atë kohë protestat do të kenë përfunduar.

Ju pëlqen!

Me shumë mundësi kjo do të jetë data kur do të luhet ndeshja, megjithëse federata nuk e ka marrë akoma vendimin zyrtar.

Lexo po ashtu:  Lazio përmbys Cagliarin, arkëton tri pikë të reja
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!