Hurmat e Arabisë janë një burim i pasur fibrash të shëndetshme, minerale dhe vitaminash. Ato ndihmojnë kundër konstipacionit dhe problemeve të tjera me sistemin tretës. Hurmat e Arabisë gjenden lehtësisht në vendin tonë.

Tretje më e mirë

Hurmat përmbajnë fibër, e cila është një përbërës kyç për tretjen e shëndetshme. Një sasi prej 100 gramësh ofron 7 gramë fibër, e cila do të mundësojë një lëvizje më të mirë të zorrëve.

Ju pëlqen!

Fibrat dihet që ndihmojnë në lehtësimin e kapsllëkut. Ky frut ka gjithashtu nivel shumë të lartë antioksidantësh që ndihmojnë në tretje dhe ngadalësojnë plakjen.

Lexo po ashtu:  Testoni shoqërinë: 7 shenja që shoqja e ngushtë ju urren!
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!