Në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Prishtinës u nderua veprimtaria atdhetare e Xhemil Zeqirit.
Me këtë rast u vlerësua kontributi i tij për dekada me radhë në çështjen kombëtare(Përgatiti : Arlinda Hoxha, Kamera: Sejdi Canolli)../21Media

U nderua veprimtaria e Xhemil Zeqirit

Lexo po ashtu:  Naim Frashëri – ZOGU DHE DJALI
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!