Një 43 vjeçare doli përpara gjykatës nën akuzën për vrasjen e tre fëmijëve të saj në Dublin.

Trupat e Conor 9 vjeç, Darragh, 7 dhe Carla 3 vjeç u gjetën brenda një shtëpie më 24 janar.

Ju pëlqen!

Nëna e viktimave, Deidre Morley u arrestua ditën e djeshme ndërkohë që gjykata vendosi se ajo duhet të paraqitet përsëri të mërkurën e ardhshme.

Ajo i mohoi të gjitha akuzat që rëndonin mbi të.

Policia po vijon ende hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!