Sot bëhen 20 vjet kur forcat kriminele serbe vranë shumë civilë të pafajshëm shqiptarë.

Nga dora e kriminele serbe u vranë 75 civilë në Celinë, 69 në Fortesë, 49 në Brestoc të Rahovecit, ku ranë edhe pesë dëshmorë.

Masakrat u kryen një ditë pas fillimit të bombardimeve ajrore nga forcat e NATO-s kundër forcave kriminele serbe në Kosovë. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  209 vjet pa De Raden, nismëtarin e çështjes shqiptare në qarqet intelektuale europiane
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!