Pas bërjes publike të dokumenteve që denonconin abuzimin me fëmijët, BBC Radio 2 ka marrë vendimin që të mos e transmetojë më muzikën e Michael Jackson.

Pak ditë më parë dy persona e akuzuan “Mbretin e Popit” se ka abuzuar seksualisht me ta kur ishin fëmijë.

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ju pëlqen!

Vendimi i BBC është marrë javën e kaluar pas dhënies në dokumentarit Leaving Neverland në Channel 4.Sponsored by Revcontent

Të dy personat dhanë intervistë për BBC, ku rrëfyen se Michael Jackson ka abuzuar seksualisht me ta shumë herë.

Ndërkohë që çmimi i vilës së ti, ra në me -30 %, pas akuzave të bëra publike. Vila luksoze e “Mbretit të Popit” do të shitet me 71 milionë dollarë, nga 100 milionë dollarë që ka qenë në 2017.

/MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Gjeografi francez më 1876: Nuk ekziston një popull modern ku të dhënat ushtarake ofrojnë aq shumë shembuj mahnitës të trimërisë sesa ato të shqiptarëve.
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!