Twitter mund të mos ketë ende një buton redaktimi, por ai ende po ofron të paktën një veçori të dobishme. Rrjeti social tani po nxjerr një veçori të sugjeruar më parë “Unmention” që ju lejon të hiqni veten nga një bisedë.

Oferta eksperimentale është e kufizuar në ueb për momentin, por ju vetëm duhet të zgjidhni “Largohu nga kjo bisedë” nga opsionet e një tweet-i për të shmangur njoftimet e vazhdueshme për një bisedë në të cilën nuk keni dashur kurrë të bashkoheni.

Është e disponueshme për disa njerëz sot, thotë Twitter. Nuk është e qartë nëse ose kur funksioni mund të jetë gjerësisht i disponueshëm ose kur mund të arrijë tek aplikacionet celulare.

Ju pëlqen!

Megjithatë, kjo mund të jetë një nga më praktiket. Përdoruesit e Twitter shpesh merren me përmendje të padëshiruara nga miqtë, (spam). Kjo ju jep më shumë kontroll mbi pjesëmarrjen tuaj dhe ju lejon të përqendroheni në bisedat që ju interesojnë.

Lexo po ashtu:  "Rri urtë, o Dhëmbja ime, dhe bëju m’e duruar" - Poezia e Bodlerit në shqip nga Lasgush Poradeci
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!