Twitter në të kaluarën ka lejuar përdoruesit të kërkojnë verifikim por e ndaloi si shërbim në 2017-ën pasi gabimisht kishte verifikuar një supremacist të bardhë.
Twitter do të rikthejë opsionin e shumëkërkuar
Pas disa vitesh premtime për të adresuar politikat ngatërruese të verifikimit, Twitter së shpejti do ta bëjë më të lehtë për përdoruesit të cilët janë në kërkim të simbolit blue të verifikimit.

Kompania po punon në një funksion të ri me të cilin përdoruesit mund të kërkojnë verifikimin. Imazhet e publikuara prej Jane Manchun Wong tregojnë një opsion verifikimi në konfigurimin e llogarisë.

Ju pëlqen!

Twitter në të kaluarën ka lejuar përdoruesit të kërkojnë verifikim por e ndaloi si shërbim në 2017-ën pasi gabimisht kishte verifikuar një supremacist të bardhë.

Rikthimi i tyre padyshim do të shoqërohet me një politikë më të ashpër. CEO i kompanisë Jack Dorsey ishte shprehur se do të dëshironte që procesi i vertifikimit të ishte i hapur për të gjithë.

Lexo po ashtu:  “Oh! Kurrë mos e fyeni ju një grua që bie!” Poezia fantastike nga i madhi Viktor Hygo

Rrjeti social nuk ka dhënë informacione se kur procesi i ri mund të implementohet dhe sesi do të funksionojë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!