Deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj, ka thënë se dikush nga deputetët e PDK-së i ka thënë “lavire” Saranda Bogujevcit.

Ai ka thënë se gjërat u tensionuan në Kuvend dhe se u përdorën fjalë të rënda.

“Asaj i është thënë një term pezhorativ”, tha ai.

Ju pëlqen!

Kur u pyet se a ishte fjala “lavire” ajo që ishte thënë nga deputetët e PDK-së.

“Po ajo ishte fjala e përdorur”, tha ai.

Tutje ai ka thënë se situata nuk eskaloi për shkak të deputetëve të VV-së.

“Për shkak se ne ruajtëm qetësinë situata në Kuvend nuk eskaloi. Më vjen keq për këtë nivel të treguar në seancën e sotme. Situata u tensionua pas fjalimit të Donika Gërvallës”, tha ai.

Lexo po ashtu:  Studimi: Ka 1.8 miliardë pemë në Sahara dhe Sahel
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!