“Ai që kërkon të mashtrojë gjithmonë do ta gjejë dikë i cili do ta lejojë veten të mashtrohet.”

“Njeriu në përgjithësi më shumë gjykon me shqisat e të pamurit se sa me shqisat e të prekurit, sepse të gjithë mund të shohin por pak janë ata që mund të provojnë me ndjenja.
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Të gjithë e shohin atë që dukesh se je, por pak të din ashtu siç vërtetë je; dhe këta pak nuk guxojnë të mbajnë qëndrim që është në kundërshtim me opinionin e përgjithshëm.”

Ju pëlqen!

“Turmat e zakonshme gjithmonë rrëmbehen nga pamja e jashtme, dhe bota kryesisht përbëhet nga këto turma.”

Niccolò Machiavelli, “Sundimtari” /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Uh! Evropë, ti kurva e motit!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!