Një turist ka ardhur në Kosovë, e si shumë të tjerë, ai ka vizituar bukuritë natyrore të vendit tonë. Ndër to, ai ka vizituar edhe Bjeshkët e Rugovës.

Ai e ka shpërndarë një video në rrjetin social Facebook përderisa ka qenë në Bjeshkët e Rugovës, dhe ndër tjera ka treguar se sa vend i bukur është Kosova dhe se në malet e Rugovës është si në malet e Zvicrës, shkruan Express.

Ai po ashtu ka shkruar se sa herë që vjen në Kosovë mbetet gjithmonë e më i befasuar, e këtë për arsye të thjeshta të cilat i ka renditur.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Njerëzit e dashur, ushqimi i mirë janë disa nga shumë arsyet.

Ai në fund shkruan për shqiptarët e Kosovës se “ata janë të mrekullueshëm. Shumë prej tyre flasin anglisht, janë shumë të shoqërueshëm, punojnë shumë dhe shakaxhinj… Mendoj që duhet të ketë pak gjak irlandezi këtu”, shkroi ai me humor.

“KosovoHigh in the Rugova mountains surrounded by 13 picturesque litte villagesEverytime I come here I am more and more amazed.Simple reasons1. PEOPLE.. They are LOVELY in EVERY way2. FOOD…. FORGET about diets

, the food is clean and SO tasty… Just just can’t stop eating3. SCENERY.. There are hidden gems here off the beaten track and sooooooo niceOh and did I mention the Kosovar People

They are amazing… Lots of people speak English.. They are so friendly hardworking and funny….. I think there must be some Irish blood down here somewhere

Come visit…. You will be amazed ” – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...