Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të Arjan Çanit. Ndër të tjera Berisha ka folur edhe për Albin Kurtin

“Unë mendoj se në skedën politike shqiptare Albin Kurti është një politikan me një fibër të fortë politike. Po të përdorim një shprehje të huaj, është “kafshë politike”, njerëz me instinkte dhe këtë e ka faktuar”

“Ka arritur krejtësisht me talentin dhe vendosmërinë e tij, dy herë radhazi ka dalë parti e parë, pa ndihmën e askujt dhe së bashku me Vjosa Osmanin e LDK, të cilët u mandatuan të qeverisin së bashku, unë e kam vlerësuar si një ndryshim historik dhe kam deklaruar atë natë se ‘fitoi Kosova’. Tsipras është rritur në krahët e një miliarderi, ndërsa Kurti ka patur mbështetës Adem Demaçin”

Lexo po ashtu:  CENSURA/ Presidenti kthen paketën e Ramës, ‘anti-shpifje’! Argumentet/ Cënon lirinë e shprehjes dhe shkel Kushtetutën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!