Trusti ka publikuar të dhëna lidhur me kontributet që janë në këtë institucion.
Sipas këtyre të dhënave, të cilat janë publikuar në faqen e Trustit në Facebook, numri i kontributdhënësve në Trust është 639.264.“Deri në 100 euro kursime i kanë mbi 100 mijë kontributdhënës. Mbi 100 deri në 1 mijë euro kursime i kanë mbi 212 mijë kontributdhënës, mbi 1 mijë euro kursime deri në 5 mijë i kanë rreth 195 mijë kontributdhënës, mbi 5 mijë deri në 10 mijë euro kanë kursimeve mbi 74 mijë kontributdhënës, mbi 10 mijë deri në 20 mijë euro të kursyera i kanë 40 mijë kontributdhënës, ndërsa mbi 20 mijë euro të kursyera i kanë mbi 12,944 kontributdhënës”.I NGJAJSHËMPAS KALIMIT NË LEXIM TË PARË TË “RIMËKËMBJES EKONOMIKE”, REAGON TRUSTINdërkohe, Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike sot është miratuar në lexim të parë në Kuvendin e Kosovës, nëse kalon edhe në lexim të dytë, atëherë të gjithë ata që kanë kursime kanë të drejtën e tërheqjes së 10 për qind të kursimeve.

Lexo po ashtu:  Ish-komunisti jugosllav, Vllasi, këshillon Abazovicin: "Ai duhet të dijë se çfarë krmesh ka prodhuar ideologjia çetnike te Serbisë së Madhe, sidomos kundër boshnjakëve dhe jo-serbëve në Bosnjë, se si Sarajeva u msakrua nga forcat çetnike"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!