Në Shtetet e Bashkuara ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet presidenciale amerikane, ku shefi aktual i Shtëpisë së Bardhë Donald Trump synon të marrë mandatin e dytë në këtë detyrë përpara rivalit te tij demokrat ish nen presidentit Joe Biden.

Në një intervistë për Fox Trump deklaroi se po fiton në Florida, Arizona dhe Texas.

“Po fitojmë në Texas, Arizona dhe Florida, ndërsa në Karolinën e Veriut dhe Pensilvani po ecim shumë mirë”- tha kreu i Shtëpisë së Bardhë.

Ju pëlqen!

Ndërsa Biden e nisi ditën e zgjedhjeve me një vizitë në varrin e djalit të tit. Ai së bashku me bashkëshorten e tij shkuan në varrin e djalit të tyre, i cili ndërroi jetë në vitin 2015 nga kanceri.

Më pas ai do të ndjekë zgjedhjet nga rezidenca e tij në Wilmington së bashku me familjen dhe dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë.

Lexo po ashtu:  "Në sektorin privat s’mund të ketë pagë nën 350 euro"
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!