Presidenti amerikan, është gati ti kthehet tubimeve elektorale, pavarësisht skepticizmit dhe kritikave të shumta për sjelljen e tij të papërgjegjshme në publik. Trump i cili rezultoi pozitiv me Covid-19 një javë më parë, mendohet se nga e shtuna rinis fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të 3 Nëntorit. Një javë pasi presidenti amerikan njoftoi se në testin e bërë për Covid-19, kishte rezultuar pozitiv, tanimë ai deklaron se ndjehet shumë mirë dhe se është gati ti kthehet angazhimeve të tij.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!