Sot në Gjilan varroset familja e vrarë 5 anëtarëshe nga Gjilani.

Këto ndodhin në një vend, ku ka dështuar sistemi i punësimit, ku lulēzoj nepotizmi.
Asnjëri nga fëmijët nuk ishin të martuar. Gjendja e rëndë ekonomike sjellë pasoja, depresion e probleme familjare.
Sistemi i sigurisë i dështuar – arma në dorën e vajzës që thuhet të kishte probleme psiqike nuk është trajtuar ende.
Dështim edhe i sistemit shëndetësor – askus hnga aparati shëndetësor nuk u muar me të sëmuarën për ta trajtuar.
Dështim total i sistemit të drejtësisë.
E të gjitha këto, të ndërlidhura ngushtë mes vete, duke mos funksionuar në asnjë aspekt, këto patjetër që sjellin dhunë në familje e që përfundojnë me tragjedi.

Qoftë e fundit!
Ngushëllime të afërmëve dhe miqëve!

Lexo po ashtu:  DHUNA NË FAMILJE/ E kërcënoi burrin përmes sms-ve, arrestohet gruaja në Prishtinë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!