Të mërkurën futbolli holandez në vecanti dhe ai në botë në përgjithësi u tro ndit nga ndarja e parakohshme nga jeta e ish-futbollistit Fernando Riksen i cili vua nte nga sëmundje e që i kishte paralizuar muskujt, por gjithsesi lajmet e këqija kanë pasuar edhe sot.

Në Amsterdam, gjatë orëve të natës, i është bërë ate ntat mbrojtësit 32-vjeçar, Kelvin Majnard i cili ka ndërruar jetë pak minuta më vonë. Gjithçka ka ndodhur në një kohë kur futbollisti po ecte me makinën e tij dhe në krah i është afruar një motor me dy persona të cilët kanë qël luar drejt tij.

Nga ate ntati futbollisti ka mbetur i pla gosur rëndë dhe pavarësisht ndihmës së ofruar nga policia dhe ambulanca që ka mbërritur pas pak çastesh nuk ka mundur t’i shpëtojë pla gëve të marra. Në karrierën e tij, ai ka luajtur me skuadra si Emern, Burton e së fundmi me Kuik Bojs.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...