Një ngjarje e rëndë ka tronditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës në një moment kur e gjithë vëmëndja është drejt koronavirusit. Një sulm me armë ka ndodhur në Milwaukee, Wisconsin, shkruajnë mediat amerikane.

Një persona i armatosur ka hapur zjarr në kampusin e Molson Coors Brewing Company. Pas ndërhyrjes së policisë u vra edhe atentatori. Akoma nuk dihen motivet e sulmit.

Të shtënat ndodhën në orët e para të pasdites. Për ngjarjen e rëndë reagoi edhe presidenti Donald Trump ku në një konferencë shpreh ngushëllimet për familjarët e viktimave dhe e konsideroi këtë një ngjarje të tmerrshme.

Ju pëlqen!

Kujtojmë që Molson Coors Brewing Company zotëron markat e birrës Coors dhe Miller.

Lexo po ashtu:  Insajderi.com njofton se kundër analistëve Parim Ollurit dhe Vehbi Kajtazit është dorëzuar kallëzimi penal në Policinë e Kosovës, me dyshime të bazuara për veprimet e tyre kriminale.
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!