Tre familjarë të vëllait të ish-presidentit Hashim Thaçit, Ganiut janë punësuar në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Raportohet se në RTK kanë punësuar djali, reja dhe vëllai i resë së Gani Thaçit.

Në lidhje me këto punësime, ka reaguar edhe kreu i Sindikatës së Punëtorëve të RTK-së, Fadil Hoxha i cili ka kërkuar reagim nga kryetari i Bordit të RTK-së lidhur me këto punësime që sipas Hoxhës janë të kundërligjshme, shkruan e pavarura MekuliPress.com

Ai po ashtu ka ftuar edhe Prokurorinë e Kosovës që të merret me hetimet e punësimeve brenda RTK-së.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë i Hoxhës:

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.