Shumë vende e kanë përjetuar diktaturën vite më parë, ndërsa Koreja e Veriut ende vazhdon t’i qëndrojë këtij regjimi. Diktatorët kanë qenë të ndryshëm, por pasojat që kanë lënë në vendet e tyre kanë qenë tragjike. Por për ata që e pëlqejnë astrologjinë, ne kemi vendosur t’ju tregojmë shenjat e tyre të horoskopit.

Adolf Hitler – Diktatori famëkeq i Gjermanisë, është i njohur për metodat e tij të cnjerëzore të shfarrosjes. Bëmat e Hitlerit, ende friksojnë botën, dhe nuk ka pluhur kujtese ti mbulojë ato. Hitleri i përkiste shenjës së Demit. Ata janë të njohur si njerëz kokëfortë, jo tolerantë dhe ambicioz, karakteristika këto që i gëzonte edhe Hitleri.

Joseph Stalin – Ai ishte diktatori i Rusisë në vitet 30. Stalini, ka lindur më 18 dhjetor 1878, dhe i përket shenjës së Shigjetarëve. Fillimisht ai u nis si një revolucionar, i cili përfundoi të ishte një diktator. Një nga karakteristikat e Shigjetarëve është dëshira për ndryshim, dhe të paturit kontroll, dhe historia ka treguar që diktatori rus, i gëzonte këto karaktristika.

Lexo po ashtu:  Fillon era Merkel në krye të Europës/ Cili është ndryshimi i kursit të kancelares?
Ju pëlqen!

Enver Hoxha – Të gjithë shqiptarët që kanë pasur fatin e keq të jetojnë në kohën e komunizmit, e dinë se sa shumë vuajtje i shkaktoi diktatori Hoxha këtij populli. Krimet e tij dhe internimet, ishin të shumta dhe të pamëshirshme, dhe është cudi që ai i përket shenjës së Peshores. Hoxha ka lindur më 16 tetor, dhe është Peshore. Të lindurit e kësaj shenje, njihen si njerëz paqësorë dhe tolerant, cilësi këto që nuk janë parë te Hoxha. Fakti që Peshoret i duan gjërat vetëm sipas mënyrës së tyre, dhe nuk marrin opinionin e askujt, mund të jetë një nga karakteristikat që gëzonte Hoxha.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!