Kanë dalë të pajetë nga rrënojat e vilës 4 katëshe në zonën e ish- kënetës në Durrës tre persona, mes tyre një vajzë 6-7 vjeçare.

Gazetari i Ora Neës, Leonidha Musaj raportohet se në total në banesë ndodheshin 9 anëtarë të familjes Lala dhe 6 prej tyre ndodhen ende nën rrënoja.

Ekipet e shpëtimit kanë arritur të komunikojnë me një djalë 17 vjeçar, i bllokuar në rrënoja. 

Ju pëlqen!

Raportohet se ai është në gjendje të rëndë dhe po bëhet e pamundura për shpëtimin e tij.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!