Dy ditë me radhë, një tragjedi në Suedi në një liqen të ngrirë.

Një ditë pas një aksidenti të ngjashëm në të cilin u vranë katër persona, dy burra të moshuar ranë përmes akullit të një liqeni të ngrirë në Suedi dhe u mbytën.

Autoritetet kishin marrë më parë një thirrje për ndihmë se dy njerëz ishin në akull dhe ndoshta kishin zhdukur përmes tij. Supozohet të jetë një aksident, jo një krim.

Ju pëlqen!

Të dy burrat po peshkonin të premten dhe nuk u kthyen në shtëpi.

Ata ishin rreth 75 dhe 80 vjeç dhe të vdekurit u tërhoqën nga Liqeni Yngarena në komunën Katrineholm, rreth 120 kilometra në jugperëndim të Stokholmit, tha policia suedeze herët në mëngjes të shtunën.

Të enjten në mbrëmje, katër burra të moshës 65 deri 75 vjeç u gjetën të vdekur në një vrimë në akullin e një liqeni afër Savsjo, rreth 200 kilometra në lindje të Gothenburgut. Rrethanat e vdekjes nuk dihen ende.

Sipas mediave suedeze, të paktën dy nga të vdekurit ishin gjithashtu peshkatarë. Supozohet se dy të tjerët u përpoqën t’i nxirrnin jashtë.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.