Secili qytet ka karakteristikat e veta që njihet në botë me to, disa njihen për artin, disa për ushqimet e disa tjera për modën e veçantë që kanë qytetarët e tij.

Banorët e Londrës kanë një reputacion për trendët e stilit të rrugës, teksa Nju Jorku është shtëpia e disa shkollave të modës.

Duke përdorur faktorë si numri i shkollave të modës, perceptimi i gazetarëve të modës, arkitektura dhe përballueshmëria, në internet janë renditur rreth 80 qytete më me stil në botë.

Ne ju sjellim 10 qytetet më me stil në botë.

Paris, France


Paris, France

Londer, Angli

Vjene, Austri

Venecia, Itali

Firence, Itali

Barcelone, Spanje

Nju Jork, SHBA

Bordo, France

Milano, Itali

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]