Tomë Gashi, avokat i OVL të UÇK-së thotë se Hysni Gucati e Nasim Haradinaj nuk kanë fajë pse rrjedhën dosjet e Gjykatës Speciale.

Gashi përmes një statusi në Facebook shkruan se “faji” i tyre ishte se e kuptuan bashkëpunimin e Prokurorisë së Serbisë me Gjykatën Speciale me fabrikim të provave kundër pjesëtarëve të UÇK-së.

Ai gjithashtu ka thënë se duhej arrestim së pari në Hagë për rrjedhjen e dosjeve të Speciales.

Ju pëlqen!

Postimi i Gashit në Facebook:

Kjo bash arrestim pa lidhje e 100% politik eshte.

Po ku kan pa keta te specijalini sudit ne Hague me arrestu Nasim Haradinajn e Hysni Gucatin pa e arrestu dike te vetin!

Qka ka faj Nasimi e Hysniu qe atyne ju rrodhen dokumentet nga Haga nja 2500 km larg selis se OVL te UÇK-së

“Faji” i tyre ishte se e pam qart bashkpunimin e Prokuroris se Serbis me Gjyjaten Speciale me fabrikim te provave kunder pjestarve te UÇK-së.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.