Protesta e studentëve në Shqipëri, e posaçërisht në Tiranë, ka qenë momenti më i bukur dhe organizimi më autentik i tërë këtyre viteve.

Dritat që ndezin studentët dhe populli i varfëruar i tregojnë lakuriq princat tanë në skenën politike.

Shqiptarëve, këndej e andej kufirit, pas këtij dimri të gjatë iu duhet një Pranverë Shqiptare.

Ju pëlqen!

Albin Kurti.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!