Instituti Politik i Studimeve Humane ka kënaqësinë t’Ju ftojë në promovimin e dy librave te perkthyer mbi historine e medias ne Evrope gjate Luftes se Ftohte. Ata jane:

  • “Kulture, media dhe pushtete ne Shtetet e Bashkuara dhe ne Evropen Perendimore, 1945-1991”, nga Christian Delporte dhe Caroline Moine. Perkthyes Elvis Hoxha.
  • “Nga media-sistemet te media-kulturat: Kuptimi i televizionit socialist”, nga Sabina Mihelj dhe Simon Huxtable. Perkthyes Evi Veliu dhe Danila Nika.

Përkthimi dhe botimi i këtyre librave u realizua falë mbështetjes së Autoritetit të Mediave Audiovizive. Botuesi është shtëpia botuese Zenit. Librat jane pjese e kolanës “Meduza”, dedikuar shkencave sociale, posaçërisht shkencave të komunikimit dhe medias.

Promovimi do të mbahet më 30 tetor 2019, ora 18:30, pranë ambienteve të Autoritetit të Mediave Audiovizive, Rr. “Papa Gjon Pali II”, Nr. 15, Tiranë.

Ju pëlqen!

Ju mirepresim

Lexo po ashtu:  LAJM I MIRË/ Kryeministri Kurti fton liderët e opozitës në takim, pjesëmarrjen e konfirmojnë Krasniqi e Haradinaj
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!