Tim Judah, korrespodent i “The Economist” për Ballkanin, është shprehur i habitur me atë që e konsideron kthesë e Amerikës në çështjet Kosovë-Serbi.

Në prononcimin për një podcast kushtuar rrezimit te Albin Kurtit, të revistës prestigjioze “The Economist” ai ka thënë:

“E çuditshme sepse deklaratat që vijnë tani nga Washingtoni duket sikur të vijnë nga agjencia TASS, apo Moska. Është hutuese për shumë njerëz, pasi që duket se amerikanët tani po favorizojnë Serbinë”.

Ju pëlqen!

Burimi: https://www.economist.com/podcasts/2020/04/14/the-americans-have-encouraged-friends-in-kosovo-to-get-rid-of-this-truculent-pm-a-balkan-bust-up?fsrc=scn/tw/te/bl/ed/theamericanshaveencouragedfriendsinkosovotogetridofthistruculentpmabalkanbustuptheintelligence&fbclid=IwAR05B8Jbk0AvebupldxZli4b3p72sAJZl0e7mo9SI9R4n6bEEW3PQkAjCQs

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!