Sipas një raporti të fundit të botuar nga Bloomberg, CEO i Apple Tim Cook bisedoi me investitorët në takimin e përgjithshëm vjetor të kompanisë në Cupertino të Kalifornisë, për të tashmen dhe të ardhmen e Apple. Cook tha se ai nuk ka qenë kurrë më optimist se ku është sot Apple dhe ku është në të ardhmen.

Kompania me bazë në Cupertino u përball së fundi me çështjet e performancës së shitjeve për modelet e tyre të fundit të iPhone të cilat nuk shiten siç pritej.

Tim Cook tha se Apple është “duke mbjellut farat” dhe “rrotulluar zarin” në produktet e ardhshme që thjesht do t’ju “mahnisin”.

Ju pëlqen!

Është e ditur se Apple ka qenë historikisht në kryesimin e inovacioneve dhe parashikimit, dhe fjalët e Cook janë përgjatë këtyre linjave.

Prodhuesi i iPhone po planifikon të dyfishojë të ardhurat e shërbimit deri në vitin 2020 nga rreth 25 miliardë dollarë në vitin 2016.

Apple gjithashtu dëshiron të ulë çmimin e MacBook Air prej 1.200 dollarësh.

Lexo po ashtu:  Fatos Arapi: “Si s’të desha pak më shumë…”

Cook konfirmoi se Apple po punon në një palë syze AR, pasi realiteti i shtuar është e ardhmja, sipas tij. 

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!