“Një person i qetë dhe i vetmuar ka vrojtime dhe përvoja të cilat në të njëjtën kohë janë më depërtuese dhe më të paqarta se sa ato të një njeriu të shoqërueshëm; mendimet e tij janë të rënda, të huaja dhe asnjëherë nuk janë pa ndonjë nuancë trishtimi…

Vetmia e ushqen atë që është origjinale, e guximshme, e bukur dhe poetike. Por vetmia gjithashtu e ushqen edhe atë që është perverse, e papërshtatshme, absurde dhe e ndaluar.”

Thomas Mann, “Death in Venice” /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  Paralajmëron Tomë Gashi arrestime të reja nga Specialja, Policia e Prokurorisë Speciale në Hagë e thërret, ja çfarë kërkuan nga ai
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!