MekuliPress ju sjell një thënie nga viti 1998 të Gjeneralit të heshtur e të “harruar” nga pushteti e shteti, Mensur Kosumit:

“Atëdheu është fytyra e vendit më të bukur në botë, le të shpëtojmë bukurinë e fytyrës për të ruajtur dinjitetin tonë.

Atëdheu nuk është copë toke, por është dheu i lagur me gjakun e dëshmorëve që kurr nuk tradhëtohet.!!!
Kosovë,1998″

Lexo po ashtu:  Konica për trimërinë e egër të shqiptarëve/ Tragjedia e shqiptarëve fillon te kulti i tyre për heroizmin vetjak - Nuk vlerësohet heroizmi i bashkuar e as heroizmi i popullit.
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!