Prestigjozja “The Times” raporton se presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka mbijetuar të paktën 3 tentativave për vrasje gjatë ditëve të fundit. Presitigjiozia britanike shkruan se mercenarë nga grupi paraushtarak Wanger dhe forcat speciale çeçene u dërguan për të eliminuar Zelenksy-n. Mendohet se Ukraina ishte informuar disa nga këto plane nga anëtarët kundër luftës të Shërbimit Federal të Sigurisë së Rusisë.

“The Times” shkruan se Grupi Wagner humbi në përpjekjet e tyre, ndërkohë që një burim thotë se është “e frikshme” se sa mirë është i informuar ekipi i sigurisë i Zelensky.

Lexo po ashtu:  Qeveria e pakorruptuar e Kosovës ndanë 100 euro shtesë për të gjithë pensionistët
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!