Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, e ka përshkruar me një skenar të errët të ardhmen e presidentit aktual të Kosovës, Hashim Thaçi.

Abrashi parashikon se Thaçi do mbetet një politikan që nuk do pranojë ta takojë kush në arenën ndërkombëtare e në Kosovë i ka rënë përkrahja.

Prandaj ai, sipas Abrashit, duhet ta lëshojë edhe postin e presidentit.

Ju pëlqen!

“Thaçi nuk mund të vazhdojë të jetë president i Kosovës. Ai nuk do takohet me askënd, nuk do ta takojë askush. Do të mbetet i izoluar. Fati I Kosovës nuk mund të lidhet me cilindo person”, ka pohuar Abrashi.

“Thaçi nuk ka mbështetje as në Kosovë. Në një sondazh ka dalur se ka mbështetje vetëm 13 për qind”.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.