Votimi me postë dhe torturimi përmes (mos) thirrjes me telefonata për zgjedhjet e 14 shkurtit ka shkaktuar revoltë, zhgënjim dhe pakënaqësi tek mergimtarët shqiptar, shkruan MekuliPress.

Ruzhdi Hajdarii, mërgimtar shqiptar nga Gjermania, i është dashur që të kaloj 200 kilometra, që ta dërgojë votën me postë per në Kosovë.

Ai ka publikuar në Facebook vendin ku ka shkuar për ta dorëzuar votën, si dhe faturën e pagesës. Patrioti, Hajdari, i ka dërguar të fala kryetares së KQZ-së, Valdete Dakës.

Ju pëlqen!

“T’fala Valdete Dakiqit, që m’detyrove mi bo 200 km veç mu nis vota nesër”, ka shkruar ai në Facebook.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.