Haki Abazi

Terrorizimi i vendit dhe kapje e shtetit

  • Enver Maloku,Kol.Ahmet Krasniqi,Haki Imeri, Ismail Berbatovci, Xhemajl Mustafa, Smajl Hajdaraj, Shaban Manaj, Shefki Popova, Kol.Tahir Zemaj, Ukë Bytyçi, Ismet Raci… deshmitarë, gazetarë dhe polic hulumtues të vrarë e të zhdukur. Asnjë denim për 20 vite.
  • Vrasja e Astrit Deharit ne burg.
  • Lirimi nga aktakuza i PRONTO Klanit dhe as mosperfshirja e dy aktereve kryesore të PRONTO Thaçi dhe Veseli- tregon që drejtësia është e kapur, selektive dhe diskriminuese, e poashtu tregon që klanet mafioze dhe parapolitike kanë kapur shtetin dhe nuk po lejojnë realizimin e vullnetit të qytetarëve për ndryshim dhe po mundohen që të krijojnë situata për te mbajtur financat dhe kontrollin mbi shtetin dhe ekonominë e vendit.
  • Kur nuk flet mirë gjuhën Shqipe, nuk mundet as të paramendohet që mund të diskutohet për çështje komplekse në gjuhën angleze. Analfabet -Papërgigegjësia e then kerrin e kur thehet ka shume rrugë dhe vetem një birucë.
  • Kush janë milionerët e rinjë të Kosovës së pasluftës.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...