Nuk ndalen tërmetet.

Një tjetër lëkundje sizmike është ndjerë në Shqipëri mbrëmjen e së dielës. Tërmeti 3.5 i shkallës rihter e kishte epiqendrën në Durrës.

Më herët, rreth orës 19:00 u regjistrua edhe një tjetër lëkundje me magnitudë 3.6.

Ju pëlqen!

Epiqendra ishte 28 km nga Lezha me thellësi 10 km.

1332 lëkundje sizmike janë regjistruar pas tërmetit 6.4 ballë që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit 2019, por Ismail Hoxha, eksperti i sizmiologjisë, shprehet se s’ka arsye për panik, por duhet ruajtur qetësia.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!