Albin Kurti, candidate for prime minister from the opposition party "Vetevendosje," addresses his supporters during the closing election campaign rally in Kosovo capital Pristina Friday, June 9, 2017. Kosovars go to the polls on Sunday to choose the new 120-seat parliament that will have to deal with the thorny issue of the border demarcation deal with Montenegro and potential war crimes trials of some of its most senior political leaders. (AP Photo/Visar Kryeziu)
 

MekuliPress informon se janë numëruar tashmë 8135 vota me kusht për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Siq është pritur, deri më tani Vetëvendosje ka shtuar epërsinë dhe përqindjen e saj në këto zgjedhje. Vetëvendosje i ka 3775 vota, ose 46,4 për qind. PDK ka vetëm 1526 vota, ose më pak se 20 për qind.

LDK e ish-komunistit jugosllav, Isa Mustafës, ka arritur të marr pak më shumë se 10%. LDK i kishte vetëm 13,08 % të votave dhe ka mundësi të zbres në 12 % nëse gjërat shkojnë në këtë drejtim.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.