Në anën kosovare të kufirit në Jarinjë, sot ka pasur prezencë të shtuar të trupave të KFOR-it.

Siç raporton REL, aty janë parë edhe pjesëtarë amerikanë të misionit të NATO-s, KFOR.

Disa protestues serbë janë përleshur të dielën me forcat policore të Serbisë afër pikëkalimit kufitar mes Kosovës dhe Serbisë, Jarinjë, – në anën e territorit serb – teksa kanë protestuar si shenjë mbështetjeje ndaj serbëve lokalë që kanë ngritur barrikada në veri të Kosovës.

Ju pëlqen!

Protestuesit kanë thyer kordonin policor, mirëpo zyrtarët policorë serb më pas kanë formuar një kordon të ri më afër kufirit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!