Një ushtar ukrainas lirisht mund të quhet njeriu më me fat në botë, për faktin se e ndan vetëm pak centimetra nga vdekja.

Ushtari ishte në vijën e parë të frontit, kur një plumb u shkrep në drejtim të tij nga ushtria ruse – ku ky plumb për pak centimetra nuk ia mori jetën.

E ajo çfarë e shpëtoi atë ishte pikërisht telefoni i mençur që e kishte pasur me vete, dhe plumbi kishte goditur atë dhe kishte ngecur brenda baterisë së telefonit.

Ju pëlqen!

Bëhet fjalë për një plumb të kalibrit 7.62, i cili siç mund të shihet në videon e publikuar më poshtë, i kishte ngecur në telefon dhe nuk kishte depërtuar – duke ia goditur trupin.

Lexo po ashtu:  Franca gati për "kthesën historike", bëhet si Gjermania! Pas pak orësh, dekreti që hap dyert për emigrantët që duan punë!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!