Adhuruesit e këngëtares së ndjerë mund ta shohin atë duke performuar live në turneun “An Evening With Whitney: The Whitney Houston Hologram Tour”, e gjithë kjo falë teknologjisë së re holografike.

I krijuar nga “BASE Hologram” në bashkëpunim udhëheqësit e pasurisë së Whitney E. Houstonit, turneu do të zërë vend në 21 qytetet të Britanisë së Madhe dhe Evropës, duke filluar me koncertin e sotëm në Sheffield.

Sipas një deklarate zyrtare për media, fituesja e gjashtë shpërblimeve “Grammy” e cila vdiq në vitin 2012, do të performojë aranzhime të rimodeluara digjitale të këngëve të saj në hologram, e përcjellë live nga bendi muzikor, prapa-vokalistet dhe valltarët e aranzhuar nga koreografja Fatima Robinson.

Ju pëlqen!

“Bota e kishte vetëm një Whitney. Askush nuk mund ta posedojë një zë si të asaj. Muzika e divës Houston i ka prekur të gjitha gjeneratat, dhe ne do ta marrim pak nga kjo magji për ta shtuar në performancat tona live,” citohet të ketë thënë Robinson.

Edhe kryeshefi ekzekutiv i kompanisë “BASE”, Brian Becker, ka deklaruar se qëllimi i këtij turneu është që ta sigurojë një eksperiencë të re teatrale dhe ta sjellë këtë magji në skenë.

Lexo po ashtu:  Dua Lipa shkëlqen në Sanremo (VIDEO)

Turneu “An Evening With Whitney” do t’i përfshijë të gjitha hitet ikonike të këngëtares si: “I Will Always Love You”, “I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)”, “The Greatest Love of All” dhe “Higher Love”. Në koncerte po ashtu do të interpretohen këngë të cilat fansat mund të mos i kenë dëgjuar më parë.

Whitney Houston u mbyt në vaskë në dhomën e saj të hotelit në “Beverly Hills”, më 11 shkurt të vitit 2012. Ajo ishte vetëm 48-vjeçare. Autoritetet e kishin deklaruar abuzimin me kokainë dhe sëmundjen e zemrës, si shkaktarët kryesorë të vdekjes së ikonës muzikore.

 

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!